حمایت فکری از سرمایه گذاران

ایده حامیان فکری ابتدا به صورت متمرکز، در پورتال iSupport[1] ، برای حمایت از بیماران لاعلاج یا مزمن شروع به فعالیت نمود، افرادی که به بیماریهای لاعلاج و یا بیمارانی دارای بیماری‌های مزمن دارند، و نیاز به حمایت فکری، احساسی دارند، ایجاد گردید. این سایت با ایجاد گروه‌های از افراد داوطلب و شفایافتگان، به افرادی که به مرور درگیر این بیماری ها می‌شوند و اضطراب آنان افزایش می‌یابد، کمک می‌کرد. تا نیازهای احساسی خود را از  مراجعی معتبر که اطلاعات صحیح و درست از شرایط موجود دارند کسب نمایند. و تحمل بیماری برایشان ساده‌تر گردد.

این پرتال با جمع‌آوری متونی که در سایت‌های مختلف در خصوص بیماری های مختلف صحبت و آگاهی می‌دهند و همچنین به بیمارانی که در خصوص بیماری خود اظهار نظر می‌کنند. منبعی از اسناد را ایجاد می کند، پس از ان با استفاده از الگوریتم رده‌بندی SVM این اسناد را رده بندی کرده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، سپس هر گروه از این اسناد را برای ایجاد حس همدلی به بیماران و خانواده یا دوستان و همیاران محلی ارسال می کند. در ضمن این پرتال شبکه‌ای برای ارتباط بین افراد درگیر در هر گروه از بیماران ایجاد می‌کند.

سازوکار ایجاد حمایت فکری در isupport، به بیماران و خانواده‌های آنان، علاوه بر حمایت حسی و کمک‌های عاطفی، که موجب ایجاد روحیه بیمارن می‌شود، با ارائه اطلاعات درست و مدیریت توسط افراد آگاه، مساله مواجه با نتایج اجتناب ناپذیر بیماری را برای فرد بیمار و خانواده وی ساده تر می‌نماید.

در حال حاضر این پرتال علاوه بر مساله حمایت فکری و حسی از بیماران، در بخش‌های متنوعی از جمله آموزش، سرمایه گذاری و غیره نیز فعالیت دارد.

حمایت فکری از سرمایه گذاری 

سرمایه گذاری بخصوص برای افراد تازه کار فرآیند زمان بر و هزینه‌زایی است. برخی از مبتدیان سرمایه‌گذاری بر اساس تحلیل‌های بلند مدت انتظار افزایش قیمت در یک سهام خاص را دارند، لذا با این استدلال اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند، همزمان با آن، افراد دیگری نیز به این تحلیل دسترسی پیدا می‌کنند و اقدام به سرمایه گذاری در آن سهم را می‌کنند این فرآیند باعث رشد ارزش قیمتی آن سهم می‌گردد، ولی پس از مدتی با فروکش کردن تب بازار این سهام از رشد اولیه باز می‌ماند و گاهاً نیز کاهش قیمت را تجربه می کند، در این شرایط سرمایه گذاران تازه کار با نگاه به روند ثابت یا نزولی در قیمت سهام در کوتاه مدت و با مقایسه با جهش اولیه در تصمیم خود دچار تردید می‌گردند و در زمان بسیار کمتر از تحلیل بلند مدت اولیه آن بازار را ترک می کنند، بسیاری از تازه‌کاران بازار را با زیان ترک می‌کنند. هدف و تحلیل بلند مدت اولیه را کاملا فراموش می‌کنند. این گروه از افراد نیازمند پشتیبانی و حمایت فکری هستند، تا دچار این فرم از اشتباهات نشوند.
از طرف دیگر افرادی هستند که در بازار به هر دلیل دچار ضرر می‌گردند. این گروه نیز برای بازگشت به بازار و شروع مجدد نیازمند حمایت فکری و ایجاد انگیزه هستند.

[۱] www.iSupport.com